ההבדל בין שיווק שותפים לשיווק רשתי – ואיך להימנע מפירמידה

הרבה אנשים נוטים להתבלבל בין השיטות שיווק השונות, במאמר הזה נבין אחת ולתמיד מה ההבדל בין שיווק שותפים לשיווק רשתי, והכי חשוב – איך להימנע מעוקץ שיווקי

קודם כל, בוא נבין מה זה שיווק רשתי. בשיווק רשתי, המטרה שלך היא לגייס עוד אנשים לחברה שאתה עובד איתה, ככה שאתה עובד בשיטת פירמידה (או MLM) יש לציין שלמרות שפירמידה זו מילה שרוב האנשים (כולל אני) נרתעים ממנה, מדובר במודל חוקי, כל עוד עומד מאחורי זה מוצר. 

דוגמה טובה לחברה של שיווק רשתי מצליחה היא הרבלייף, חברה בינלאומית שמוצרת תוספי תזונה דרך מפיצים עצמאיים. 
ככה למפיצים מובילים יש את הפריווילגיה לגייס סוכנים חדשים שיתחילו גם להפיץ ולהנות מרווחים מכל בן אדם שהם מגייסים. 
אתה מוזמן ללמוד עוד על חברות חוקיות לשיווק רשתי כאן

ההבדל בין שיווק רשתי לעוקץ שיווקי בשיטת הפירמידה

הרבה נוכלים היום משתמשים במודל העסקי של שיווק רשתי כדי לעקוץ אנשים 
הם בדרך כלל מנצלים אנשים חלשים שקל לתמרן ומציעים להם להשקיע באיזה מוצר חדשני, וברגע שייכנס הכסף הם יאמרו שזה ייקח זמן, ובמקרים גרועים יותר ימשיכו לבקש מנעקץ להשקיע כסף. אבל בדרך כלל הם יסכימו להביא לך כסף רק אם תגייס עוד אנשים, וככה הם משתמשים בשיווק רשתי כדי לעקוץ אנשים. הדבר הכי נורא זה שאם אתה מוכרח להביא עוד אנשים, האנשים הראשונים שתגיע אליהם יהיו אנשים שקרובים אליך, וככה יוצא שאתה פוגע באנשים האהובים עליך. 

איך להימנע מפירמידה 

דבר ראשון לעשות חקר. נוכלים אינטרנטיים בדרך כלל מגייסים אנשי מכירות כרישים, שיודעים איפה בדיוק לגעת ללקוח הפוטנציאלי כדי להוציא ממנו את האשראי בזמן שהם מדברים. אל תיפול זה, קח את הזמן לחקור את ההצעה, לראות מה אנשים אומרים עליה ואז להחליט. 

טוב מספיק דיברנו על דברים רעים, עכשיו נעבור למודל שאני משתמש בו

 

שיווק שותפים

הרעיון של שיווק שותפים (או Affiliate Marketing) לשיווק רשתי דומה- גם בשיווק שותפים אתה מגייס אנשים לעסק. היופי בשיווק שותפים זה שיש לך את החופש לבחור. כמשווק שותפים יש לך המון תוכניות שותפים לעבוד איתם, בין אם זה אמזוןסקרים או Booking.com, אתה יכול 
להרוויח כסף מכל דבר- מלונות שביקרת בהם, טיסות זולות שמצאת, או מוצר שקנית באמזון. 

היתרון השני בשיווק שותפים זה שאתה יכול להיות אנונימי לגמרי, עם העזרה של "הדלת האחורית" של פייסבוק וגוגל ולחשוף את ההצעה שלך למאות אלפי אנשים, וככה הפוטנציאל של הרווח שלך הרבה יותר גדול. 

מקווה שהמאמר הזה עזר לך להבין אחת ולתמיד מה ההבדל בין שיווק שותפים לשיווק רשתי, והכי חשוב – איך להימנע מעוקץ שיווקי

למד עוד על איך להתחיל עם שיווק שותפים כאן