״שמעתי על אדם טל ש…״

כשאתה הכי גדול בתחום, למתחרים (או שיש לאמר חקיינים?) הקטנים יש אינטרס להכפיש אותך ולרכב על השם שלך. הם לא יכולים להתחרות ברמת האיכות והמשאבים שצברתי כיוון שהייתי הראשון, ולכן אסטרטגיית הפרסום העיקרית שלהם היא להיות שונה מאדם טל.

זה קצת כמו שהמצע של כל המפלגות הוא ״העיקר לא ביבי״ 🙂

(אני לא מביע פה דעה בעד או נגד ביבי, רק שמבחינה שיווקית ברור לכולם שזו זווית חלשה, נכון? 🙂

בכל מקרה, אם נחשפתם ללכלוכים עליי ובא לכם לדעת את האמת, הנה הטענות המרכזיות ששמעתי:

״שמעתי שהקורס של אדם טל מיושן ולא עדכני…״

בולשיט. הקורס שלי הוא היחיד שמתעדכן מידי שנה כבר מעל 5 שנים.

נכון, חלק מההדרכות בקורס בנות חמש! וזה נשמע כמו עידן נצחי בעולם האינטרנט, אבל מה שהמתחרים פשוט לא מבינים הוא איך ללמד חומרים שעומדים במבחן הזמן.

תראו, מרבית המתחרים שלי ראו הצלחה קטנה נקודתית בתחום שיווק השותפים, ואז קפצו ישר ללמד. הם יודעים רק ללמד דברים שמבוססים על טרנדים חולפים לרוב, ולכן לא מסוגלים להבין בכלל את שיטת הלימוד שאני מלמד, עם נסיון של מעל 9 שנים בתחום.

מרבית התכנים שתקבלו בקורסים שלי עומדים במבחן הזמן ויהיו רלוונטיים גם בעוד 5 או 10 שנים, מכיוון והיו רלוונטיים עוד לפני המצאת שיווק השותפים ולפני האינטרנט.

והדברים החדשים? מתעדכנים להם בקצב שאף אחד אחר לא עומד בו. נקודה.

״שמעתי שאי אפשר לקבל אצלך החזר כספי!״

נכון. בעבר היינו מציעים מדיניות אחריות של החזר כספי בתוך 30 יום ע״מ לאפשר לישראלים הסקפטיים לבדוק את התופעה החדשה שהבאנו לארץ.

עם זאת עם השנים צברנו בטחון בחומר, ותוצאות שאי אפשר להתווכח איתן והיום המדיניות שלנו היא פחות למשוך אנשים לקורס ויותר לסנן החוצה את מי שלא מתאים, ובהתאם לכך אנחנו מחפשים את המחוייבים ביותר והרציניים ביותר, לא אלה שנכנסים ומשאירים רגל אחת בחוץ.

אם חשובה לך האפשרות לקבל החזר כספי על הקורס שלי, כנראה שאת/ה עוד לא בשל/ה להצטרף אליו (וזה בסדר, אני מעודד אותך להצטרף לקורסים מתחרים ורק מבקש ממך שכאשר לא הולך לך, להבין שזה בגלל הקורס הגרוע ולא כי התחום עצמו לא טוב).

חשוב לציין כמובן כי במקרים מיוחדים שבהם החוק מתיר ביטול עסקה ובמקרים הנדירים מאוד שבהם לקוחות מבקשים להשתמש בזה, אנחנו פועלים כחוק ובמהירות, ובהתאם לתנאי השימוש של הקורסים שלנו.

״שמעתי שאנשים איבדו אצלך את הכסף שלהם!״

אני לא מנהל השקעות, ולא נוגע בשום דרך בשום צורה בכסף של לקוחות שלי, אני מוכר קורס שמלמד מקצוע. נקודה. 

יש שלוש דרכים לאבד את הכסף שלכם בתחום: 

1. לרכוש קורס ולא להשתמש בו כלל (ואז עדיף שלא תרכשו אותו פשוט מראש).

2. לרכוש קורס, להתייאש בשנייה שלא הולך לכם טוב ואז להאשים את הקורס במקום להעזר בקהילה המדהימה שלו כדי להמשיך קדימה ולהצליח (אם אתם כאלה אני מעודד אתכם לרכוש את הקורסים המתחרים, אנחנו מעדיפים אתכם שם ולא אצלנו).

3. להשקיע את הכסף שלכם בפרסום חסר הגיון, במקום להשמע לאיסור שאנחנו מטילים על התלמידים שלנו להוציא יותר מ-20 ש״ח בכל פעם או להצמד לשיווק אורגני שלא דורש השקע כספית, אם אין לכם כסף שאתם יכולים להרשות לעצמכם להפסיד.

בכל מקרה, כפי שאתם מבינים, אצלנו מאוד קשה ״לאבד את כספכם״.

״שמעתי שאתה חייב לאנשים כסף!״

לא, מה ששמעת זה פשוט אנשים שהעפנו מקבוצות הוואטסאפ של הקורס שלנו בגלל התנהגות לא נאותה בעליל והפרה חמורה של תנאי השימוש שלנו, שביקשו החזר כספי בשל כך, על אף שאנחנו מבהירים מראש שאנחנו שומרים זכות להעיף מהקבוצות ללא החזר כספי (הגישה לכל התכנים והכלים של הקורס נותרה להם, יש לציין).

מבחינתם אנחנו ״חייבים״ להם כסף. בינתיים אף אחד מהם לא תבע אותנו או קיבל כל גושפנקא אמיתית ל״חוב״ הזה. 

אז אם אתם לא רוצים שאהיה ״חייב״ לכם כסף, ובא לכם ללמוד ממני, דאגו להשמע להוראות והכללים בקבוצות שלנו, ולא תהיה לנו בעיה. הגיוני נכון? 🙂 

״שמעתי שאדם טל נוכל!״

אז מה ששמעת זה אחד משני דברים:

א. או את האנשים שהזכרתי בתשובה הקודמת, שלתפיסתם אני נוכל. אם נראה לך שהם צודקים, אז עדיף לך לא לקנות ממני כלום.

ב. תוצאות גוגל קצת מבלבלות, שלו היית נכנס/ת אליהם היית מגלה שהם למעשה משווקים שלנו מהעבר שהשתמשו בטכניקה הזו לקידום של הקורס שלנו. הטכניקה פשוטה ויעילה בטירוף (בואו נלמד טיפה שיווק שותפים):

כשאנשים שומעים הבטחות כה נועזות מקורס, הם רוצים לבדוק בגוגל אם יש ביקורות או אם זה באמת טוב מכדי להיות אמיתי, ואז כשהם נתקלים בכותרת כמו ״האם אדם טל נוכל?״ הם רוצים להכנס ולבדוק.

כותרת יותר אפקטיבית לאסטרטגיה הזו יכולה להיות: ״אדם טל נוכל? קראו לפני שאתם מצטרפים לקורס!״. כמובן שבשני המקרים בגוף התוכן יהיה הסבר שהכל אמיתי והמלצה להצטרף לקורס עם קישור שותף שמזכה את בעל האתר בעמלת מכירה.

זו אסטרטגיה יעילה בטירוף מבחינת כמות המכירות והכסף המהיר שהיא מייצרת גם לי וגם למשווקי השותפים שלי, אבל היום אני כבר מתחרט שאיפשרתי אותה, מכיוון והמחיר שלה הוא כמות גדולה של אנשים שקוראים רק את הכותרות ולא את התוכן וקופצים למסקנות – מה שהמתחרים שלי ששים לנצל.

זו עדיין טכניקה נפוצה מאוד בחו״ל, אבל אני ממליץ להמנע ממנה למי שמשקיע בבניית מותג.